top of page
gramatu_kaudze_mazaks.gif

Grāmatniecība Agrīnajos Jaunajos laikos: pārrobežu kustība starp Beniluksa valstīm un Baltijas jūras reģionu

Par konferenci

No 2024. gada 25. līdz 27. novembrim Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) un Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā (RVKM) norisināsies starptautiska zinātniska konference “Grāmatniecība Agrīnajos Jaunajos laikos: pārrobežu kustība starp Beniluksa valstīm un Baltijas jūras reģionu”. Pētnieki no dažādām Eiropas valstīm diskutēs par iespiedēju, tipogrāfisko rīku apriti, bibliotēku kolekcijām, kā arī zināšanu un tradīciju izplatību grāmatniecībā. Konference pievērsīsies arī grāmatu izplatīšanai no lielākajiem grāmatniecības centriem uz mazākiem reģioniem. Zinātniskos referātus papildinās ekskursijas, praktiskas darbnīcas un domapmaiņas.

Priekšlasījumi: pētnieki no Igaunijas, Beļģijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Nīderlandes, Beļģijas un Zviedrijas uzstāsies ar priekšlasījumiem, gan izgaismojot grāmatu iespiešanas tehnoloģiskos aspektus, gan pievēršoties grāmatu apritei un importam Agrīnajos Jaunajos laikos.

Ekskursijas: konferences norises laikā tiks piedāvātas ekskursijas Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā, kā arī šobrīd aktuālajā LNB izstādē “Teksts mūs neinteresē”. Tā iepazīstina ar 16. gadsimta grāmatu iespiešanas tradīciju, atklāj Mollīna saikni ar Rietumeiropas grāmatniecību, kā arī uzsver zināšanu pārneses nozīmi. Izstādes vēsturiskā daļa apvienota ar ieskatu mūsdienu grāmatu iespiešanas un dizaina izaicinājumos.

Darbnīcas: konferences dalībnieki aicināti piedalīties praktiskā darbnīcā, izmēģinot rekonstruēto 16. gadsimta Kristofa Plantēna iespiedpresi. Ar līdzīgu spiedi darbojās arī Nikolauss Mollīns.

Ieskats speciālajos krājumos: Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Lietuvas Nacionālās bibliotēkas pētnieki iepazīstinās ar retumu kolekcijām un to saikni ar Agrīno Jauno laiku lielākajiem Eiropas grāmatniecības centriem.

Programma

Konferences otro dienu ievadīs viens no izcilākajiem mūsdienu Renesanses un Reformācijas laika tekstu un grāmatu kultūras pētniekiem – profesors Endrjū Petegrī (Andrew Pettegree) no Sentendrjūsas universitātes Lielbritānijā. Profesors uzstāsties ar lekciju “Grāmatu vēstures jaunās robežas un lielo datu briesmas” (Book History’s New Frontiers and the Peril of Big Data).

Konferences programma

Pētnieki no Igaunijas, Beļģijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Nīderlandes, Beļģijas un Zviedrijas uzstāsies ar priekšlasījumiem, gan izgaismojot grāmatu iespiešanas tehnoloģiskos aspektus, gan pievēršoties grāmatu apritei un importam Agrīnajos Jaunajos laikos.

Konferences programma

Konferences programma

Norises vieta&reģistrācija

Dalība – bez maksas, taču līdz 7. novembrim jāreģistrējas šeit

Datums:

2024. gada 25.–27. novembris

Norises vieta:

25.–26. novembris,

Latvijas Nacionālā bibliotēka

Mūkusalas iela 3, Rīga

27. novembris,
Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs

Naktsmītnes

Konferences organizatori ir vienojušies par vislabākajām cenām jūsu izmitināšanai divās viesnīcās.

Wellton Riverside & SPA

Atlaižu kods: LNB2024

-10% atlaide, rezervējot https://www.wellton.com/en

 

Bellevue Park Hotel Riga

Promo kods: BIBLIOTEKA

Īpašā piedāvājuma cena, rezervējot https://hotelbellevue.lv/

Partneri

Konference tiek organizēta sadarbībā ar Antverpenes Universitāti, Plantēna-Moretusa muzeju un Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju. Konferenci atbalsta Beļģijas Karalistes vēstniecība Latvijā un Eiropas Zinātnisko bibliotēku konsorcijs (CERL). Konference notiek notikumu ciklā “Latviešu grāmatai 500” ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu.

logo_papildinats.png
bottom of page